Bildirili Kayıt Başvurusu

16. ULUSAL PDR ÖĞRENCİLERİ KONGRESİNE BİLDİRİ İLE KATILMAK İSTEYEN ADAYLARIN AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMALARI DİKKATLİCE İNCELEMELERİ GEREKMEKTEDİR.

 • Bildiriler web sitemiz üzerindeki kayıt ol butonuna tıklanarak açılan sayfada yer alan Bildirili Katılımcı Kayıt Formu sistemi üzerinden gönderilecektir.
 • Bir bildiri de en fazla üç yazar olabilir.
 • Sorumlu yazarın (kongreye katılarak bildiriyi sunacak yazar) PDR lisans öğrencisi olması gerekmektedir.
 • Bildirisiz katılımcı olarak kongreye kayıt hakkı elde edenler dışında, yazarı oldukları bildiriyi sunmak üzere sadece bir yazar kongreye katılabilir. Dolayısıyla şayet yazarlardan birisi bildirisiz olarak kabul almışsa, bildirili katılımda sorumlu yazar olarak hiç kabul almamış diğer yazarlardan birisi olması daha mantıklı olacaktır. Böylece bildiride ismi olan her iki katılımcıda kongreye katılmaya hak kazanmış olacaktır. Ancak bildirili katılım ücreti ikinci aday için de yatırılmalıdır.
 • Bildirili katılım için de kongre katılım ücreti 175 TL olup kişi bir adet bildiri ile katılım hakkına sahiptir. Ücret hakemlendirme süreci sonrası kabul alan bildiriler için ödenecektir (Sorumlu yazar olarak sadece bir bildiride yer alabilir. Ancak birden fazla bildiride diğer yazar olarak isminin bulunmasında bir engel bulunmamaktadır).
 • Bildirili başvuru ekranında sorumlu yazar ismi ve soyismi kullanılacak olup diğer yazarların isimleri sisteme yüklenecek olan özetin yer aldığı Word dosyası içerisinde mutlaka belirtilmelidir.
 • Bildirili katılım sürecinin basamakları şu şekilde yürütülecektir.
  1. Katılımcı aday kayıt ol butonu üzerinden kimlik bilgilerinin yanında sisteme güncel öğrenci belgesini (Nisan, Mayıs ya da Haziran 2019 tarihli) ve bildiri özetini (Word dosyasını) yükler.
  2. Bilim kurulu tarafından bildiriler hakemler gönderilir ve hakemlendirme süreci sonrası bildiri ile ilgili üç durum ortaya çıkabilir. Bunlar, bildirinin ret edilmesi, olduğu gibi kabul edilmesi ya da bildirinin gerekli düzeltmelerden geçirilmesi şeklindedir. Bu durumlar sorumlu yazarlara iletilir. Süreç sonucunda kabul alan bildiri için sorumlu yazar sistem üzerinden kongre katılım ücretini ödeme belgesini (dekontunu) yükleyerek kongreye bildirili olarak katılma işlemini tamamlamış olacaktır. Sorumlu yazar daha önce bildirisiz olarak kayıt yapıp ücret ödemiş ise tekrar ücret ödemesi gerekmemektedir. Ancak eski dekontunu sisteme yükleyerek bu durumu e-mail ile tarafımıza bildirmesi gerekmektedir.

Bildirili kayıt başvurusu yapmak için tıklayınız.